tel. 608 338 593, arche@arche.krakow.pl
Kraków, ul Rękawka 21/8



Weekendowa psychoterapia grupowa - 4-5 stycznia

Psychoterapia grupowa - od 8go stycznia




GABINET TERAPII WARSZTATY SUPERWIZJA






PSYCHOTERAPIA GRUPOWA


spotkanie wstępne

8go stycznia 2025 g.17.15, Kraków


GRUPA weekendowa - od 16-17 listopada

Aktywna terapia grupowa






4 godziny

co drugą środę
17.15 - 21.00

2200 zł

10 spotkań, 5 miesięcy
 od roku 2012

2 psychoterapeutów

grupa terapeutyczna   AKTYWNA  TERAPIA  GRUPOWA


wspólne działanie
praca z ciałem
ruch i zabawa
emocje w akcji
kreatywność
spontaniczność
nerwica
depresja
lęk społeczny
trudności interpersonalne
problemy w bliskich relacjach
sens życia
poznanie siebie
wsparcie i wspólnota
wymiana doświadczeń
społeczne uczenie się
trening interpersonalny
asertywność
rozwój ról społecznych






METODA      DLA KOGO      FORMA      KOSZTA      SPOTKANIE WSTĘPNE     PROWADZĄCY




Aktywna terapia grupowa

Terapia grupowa prowadzona metodami aktywnymi (action methods) oferuje najwyższą skutecznoś, dzięki temu, że angażuje nie tylko intelekt ale w równym stopniu ciało i emocje. W centrum zainteresowania są wzajemne relacje, co daje szanse na przebudowanie nieefektywnych schematów budowania bliskości i tworzenia więzi w codziennym życiu uczestników.

W myśl przysłowia, że jednen obraz wart jest tysiąca słów korzystamy wizualizacji, rekwizytów, symboli i metafor.

Psychoterapia aktywna bazuje na naturalnej potrzbie wspólnoty, a także gotowości do zabawy, która wyzwala spontaniczność i kreatywność. Pozwla to szybko i skutecznie znajdować nowe rozwiązania dla starych problemów.



DLA KOGO?

Grupa ma charakter heterogeniczny, oznacza to, że uczestniczą w niej osoby różnej płci, w różnytm wieku, z różnymi problemami. Im większa różnorodność grupy tym więcej wysiłku wkładamy w jej zintegrowanie, jednak to właśnie dzięki różnorodności wymiana doświadczeń jest najbardziej owocna, a zatem i efektywność terapii może być większa.

Staramy się utrzymywać w grupie równowagę płci, tak by zawsze było minimum 3 mężczyzm i minimum 3 kobiety. Dbamy także o to by każdy mógł spotkać w grupie osoby w podobnym wieku i z podobnym profilem problemów.

Praca w grupie aktywnej psychoterapii jest szczególnie polecana osobom z trudnościami w relacjach międzyludzkich, których funkcjonowanie ogranicza lęk przed oceną, zaleźność od otoczenia, nieśmiałość, uległość czy poczucie zahamowania.

Aktywna terapia jest skuteczna w leczeniu depresji i zaburzeń nerwicowych (takich jak fobia społeczna, lęki napadowe i uogólnione) a także obsesji, natręctw czy uzależnień (np hipochondria, pracoholizm, seksoholizm).

Terapia grupowa metodami aktywnymi jest również bardzo pomocna dla osób cierpiących z powodu traum pourazowych, przewlekłego stresu i problemów adaptacyjnych (np. DDA, syndrom ofiary, mobbing, problemy z tożsamością seksualną).

Techniki aktywne stosowane podczas terapi grupowej z jednej strony stymulują spontaniczność kreatywność, a z drugiej pozwalają przyjrzeć się ograniczeniom we własnym funkcjonowaniu z dystansu, jaki oferuje grupa. Może więc posłużyć każdemu, kto chciałby wprowadzić w swoje życie twórcze zmiany: tworzyć udane i żywe emocjonalnie relacji z innymi, osiągać sukcesy, czerpać ze swoich możliwości.

 

FORMA

Grupa ma charakter półotwarty, każda z uczestniczek i uczestników rozpoczyna i kończy terapie w dogodnym dla siebie momencie. Minimalny czas udziału w grupie to 10 kolejnych spotkan (około 5 miesięcy) Liczebność grupy wynosi 6-14 osób. 

Aktulanie do grupy można dołączyć od 23go pażdziernika 2024.

Grupa jest współprowadzona przez zespół 2 liderów, dzięki współdziałaniu w polu ich uwagi znajdują się zarówno poszczególni uczestnicy jak i interakcje między nimi - proces grupowy.

Aby zapewnić grupie odpowiednią spójność udział w niej poprzedzają kwalifikacje, obejmują one:
- Indywidualną konsultację diagnostyczną
- Grupowe spotkanie wstępne/próbny udział w spotkaniu grupy


psychoterapia grupowa kraków


METODA

Istotą aktywnej terapii grupowej jest autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem i z grupą. Wysoka skuteczność terapii zapewniają swobodne interakcje oraz wymiana doświadczeń emocjonalnych, nie tylko na poziomie werbalnym, intelektualnym, ale także w ruchu, w działniu, z zaangażowaniem ciała.

Coraz więcej badań naukowych pokazuje, że prozdrowotne zmiany w emocjonalnym reagowaniu, w myśleniu, czy w zachowaniu wymagają nie tylko analizy i intelektualnego zrozumienia ale również przepracowania w działniu. Aktywna grupa stwarza właśnie takie możiwości. Pozwala zaaranżować doświadczenia reparacyjne, uzupełnić uczestnikom zasoby wewnętrzne, które z różnych powodów nie mogły rozwinąć się samoistnie - np. z powodu deficytów systemu rodzinnego czy edukacyjnego, traum, zaniedbań, niekorzystnych okoliczości życiowych, ograniczeń w zdrowiu somatycznym.

Podczas sesji aktywnej terapii jest też przestrzeń do uwalniania i uzewnętrzniania wszelkich emocji - katharsis -złości, smutku, przerażenia, radości, wstrętu, pogardy, rozpaczy itd.

W miarę integracji grupy, uczestnicy coraz lepiej się poznają i stają się wzajemnie dla siebie źródłem informacji zwrotnych. Zatem każdy może się przyjrzeć sobie w zwierciadle, jakim jest dobrze zintegrowana grupa.

Korzystamy z metody psychodramy opracowanej ponad 100 lat temu przez Jacoba L. Moreno. Aktywne metody morenowskie są stale rozwijane i szeroko stosowane w psychoterapii, rozwoju osobistym i biznesie na całym świecie. W Polsce psychodramę propaguje Polski Instytut Psychodramy we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym i Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

grupa psychoterapia


Nasza grupa działa od roku 2012, dotychasz skorzystało z niej ponad 150 osób.

Minimalny czas udziału w grupie to 10 kolejnych spotkań czyli około 4-miesiące, spotkania odbywają się co dwa tygodnie w środy (w godzianch 17.15-21.00). Po udzile w cyklu 10 spotkań grupy każdy uczestnik może przedłużyć swój udział o kolejnych okres uzgodniony z grupą i liderami. Rekomendujemy udział w 20 spotkaniach.

MIEJSCE:

Kraków, ul. Powroźnicza 6/2, (Instytut  Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego -
I piętro, sala alpejska)



KOSZTA:

Indywidualna konsultacja diagnostyczna - kwalifikacja do grupy kosztuje 220zł

Udział w pierwszym spotkaniu grupy (na próbę)  kosztuje  250zł.

Koszt udziłu w cyklu kolejnych 10 spotkań wynosi 2200zł jeśli płatność następuje z góry, 2300zł jeśli płatność następuje w ratach (1250zł na początku cyklu i 1050zł w połowie cyklu).

Dla osób kontynuująch udział w terapii po 10ciu pierwszych spotkaniach koszt przedłużenia wynosi 1150zł za 5 kolejnych sesji lub 2150 za 10 kolejnych sesji


KONTO BANKOWE

Aktywna terapia

mBank 69 1140 2004 0000 3702 8203 7724 
w tytule przelewu proszę wpisać: "terapia grupowa"



Spotkanie wstępne
- grupowe spotkanie wstępne dla osób rozważających udział w grupie tereutycznej - środa 23go października 2024 g. 17.15

Grupowe spotkanie wstępne, w trakcie którego osoby zainteresowane mogą zapoznać się z aktywną terapią grupową, doświadczyć kontaktu z grupą przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w regularny udział w spotkaniach grupy. Grupowe spotkanie wstępne kosztuje 250zł .Wcześniej zapraszamy na indywidualną sesję kwalifikacji do grupy, jej koszt wynosi 220zł.


PROWADZĄCY aktualną grupę:

Dr n. med. Mateusz Borowiec

Dr Mateusz Borowiec psycholog psychoteraputa Krakówcertyfikat psychoterapeuty


- psycholog kliniczny
- certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant PTPsychologicznego (certyfikat nr 150
- terapeuta i asystent psychodramy wg Moreno, członek Polskiego Instytutu Psychodramy
- od 25 lat prowadzi warsztaty rozwoju osobowości: asertywności, relaksacji i komunikacji interpersonalnej
- absolwent École Européenne de Psychothérapie Socio- et Somato- Analytique
- odbył szkolenie w Centre d'Entrainement au Coaching & Mentoring
- instruktor jogi - 6 lat pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie przez 4 lata prowadził psychoterapie grupową i psychoedukacji, 5 lat pracował w Ośrodku Psychoterapii Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) w Krakowskiem Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień, gdzie prowadził psychoterapię indywidualną i grupową

zobacz więcej

Rejestracja telefoniczna lub listowna 608 338 593,  mborowiec@arche.krakow.pl


Katarzyna Mendel

Katarzyna Mendel - jestem absolwentką studiów psychologicznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie o specjalności psychologia kliniczna.
Aktualnie uczestniczę w całościowym 4,5 letnim kursie psychoterapii organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie, gdzie główną orientacją terapeutyczną jest podejście psychodynamiczne i systemowe. Kurs jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Swoje doświadczenie zdobywałam w Miejsko-gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Myślenicach; w Fundacji ARCHON+ Dzieci Które Kochacie, zajmującej się wspieraniem rodzin w kryzysie; na oddziale Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży – Ambulatorium Terapii Rodzin w Krakowie; w Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego w Krakowie oraz na oddziale dziennym psychiatrycznym szpitala im. J. Babińskiego w Myślenicach jak i w Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni, pracując z osobami chorymi psychicznie.
Mam  doświadczenie w terapii własnej: indywidualnej oraz terapii grupowej w formie psychodramy Moreno. Swoją pracę poddaję stałej superwizji indywidualnej. Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.


 Poprzedni PROWADZĄCY grupę

Iga Stanek

Iga Stanek - psycholożka, interwentka kryzysowa, psychoterapeutka w trakcie całościowego kursu psychoterapii w nurcie integracyjnym atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz szkolenia na asystenta psychodramy wg Moreno. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W swojej pracy integruje podejście psychodynamiczne, systemowe oraz ACT. Pracuje pod stałą superwizją.




Agnieszka Wosik
Psycholog, psychoterapeutka integratywna w trakcie całościowego kursu psychoterapii, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychodramatystka o wykształceniu aktorskim, łącząca techniki teatralne z psychoterapią. Doświadczenie zawodowe zdobywała i zdobywa w organizacjach pozarządowych, pracując na co dzień z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Pracuje pod stałą superwizją


.

Nazywam się Łukasz Majchrzak,
jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarszystwa Psychiatrycznego, asystentem psychodramy. Ukończyłem 4-letnie całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej w Szpitalu im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Psychoterapią zajmuję się od 8 lat. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową.


Mgr Igor Hanuszkiewicz


- trener psychodramy wg Moreno, członek Zarządu Polskiego Instytutu Psychodramy
- certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii PTPsychiatrycznego (certyfikat nr 485)
- specjalista psycholog kliniczny
- poza prywatną praktyką współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej
- publikuje prace i współprowadzi badania naukowe nad przebiegiem schizofrenii
- pracuje jako trener i wykładowca w kursach psychoterapii
- psychoterapią zajmuje się od 18 lat, od 8 lat prowadzi terapie grupowe metodą psychodramy

zobacz więcej




Jeszcze jeden film o psychodramie naszego autorstwa tu


Redukcja Stresu

RODO

Klauzula obowiązku informacyjnego dla: Arche –psychologia dla ludzi Mateusz Borowiec

Zgodnie z art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rade (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO), informuję, że:

1. Administratorem Danych Osobowych jest Mateusz Borowiec mborowiec@arche.krakow.pl

2. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 4 pkt 2 Rozporządzenia, w celu utrzymania kontaktu z Państwem i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

3. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz w zgodzie z wymogami prawa.

4. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

5. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność w prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

6. Posiadają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek w przypadku ich niepodania możliwości świadczenia Państwu usług będzie ograniczona

8. Nie podlegają Państwo zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

www.arche.krakow.pl

psychoterapia grupowa

Kraków 2011-2015

copyright Arche